Başlıksız Belge


İade ve iptal Koşulları

 

TÜKETİCİLER İÇİN İADE ŞARTLARI

6502 sayılı yasa uyarınca tüketici olan müşterilerimiz eserraf.com'dan almış olduğunuz tüm standart ve özel işlem olmamış ürünleri, malı teslim alınan tarihinden itibaren 14 (ONDÖRT) gün içerisinde iade etme veya başka bir ürünle değiştirme şansına sahipsiniz. Yasal süreyi aşan bildirimlerde ve 6502 sayılı yasa hükmünde olmayan müşterilerimizde ve niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünlerde ( sipariş üzerine üretilen bütün ürünler ) maalesef iade kabul edilememektedir. Ürün iade işlemleriniz için ürünü tarafımıza göndermeden önce;

İnternet yoluyla, Üyelikli verilen siparişlerde;

• info@eserraf.com e-posta adresine yazılı olarak iade talebinde bulunmalısınız.

• İade talebinizin onaylanmasını takiben e-posta ile size bilgi verilecektir.

İnternet yoluyla, Üyeliksiz verilen siparişlerde;

• (0212) 567 12 17' yi arayarak müşteri temsilcilerimizin sizden istediği bilgileri eksiksiz vermeniz gerekmektedir.)
İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

“385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!”

"Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır."

1) Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

• İade edilecek ürünler mutlaka ürüne ait orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

• Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış veya kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

• İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal faturayı (sizdeki bütün kopyaları) göndermeniz gerekmektedir.

• Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır.

2) Özel Ürünler için iade şartları;

• Talep doğrultusunda imal edilen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

 

İptal Şartları

Ürünler kaplama ve boya aşamasına gelene kadar siparişinizi iptal edebilirsiniz.